Ana Sayfa
Fakülte
Dekan Mesajı

DEKAN'DAN

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişim süreçlerinin tüm boyutlarıyla ele alındığı, teknolojik olarak bu sürecin desteklendiği ve toplumsal ve sosyal duyarlılığı yüksek olan bir fakülte olmayı kendine amaç edinmiştir. Bilgi aktarımda yalnızca sözcüklerin değil görsel-işitsel kaynakların, beden dilinin ve tüm çoklu ortam nesnelerinin etkili bir şekilde kullanılması gereken günümüzde İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimize tüm bu süreçlerin iletişim ortamlarındaki önemini aktarmaya çalışmaktayız.

2012 yılında eğitim öğretim hayatına başlayan fakültemizde “Halkla İlişkiler ve Reklamcılık”, “İletişim ve Medya”, “Gazetecilik” ve “Radyo, Televizyon ve Sinema” bölümleri ile öğrencilere hizmet vermekteyiz. Disiplinler arası öğretim sürecini kendisine hedef belirleyen fakültemiz, bölümler arası işbirlikli çalışmaya önem vermektedir. Böylece fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin çok-disiplinli alanlarda aldıkları eğitimlerle farklı iletişim süreçlerini beraber yürütmesine imkan tanımaktayız.

Özellikle gelişen son teknolojiyi takip etmeye çalışan fakültemizde, yeni gelişen iletişim teknolojilerinin, yeni medyanın, sosyal medyanın, baskı ve yayın teknolojilerindeki yeni gelişmelerin fakültemize adaptasyonu konusunda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Bu sayede fakültemizden mezun olan öğrencilerimizin teknoloji destekli iletişim çalışmalarında başarıyı yakalayabilen, takım çalışmasına uyum sağlayabilen bireyler olarak yetişmesi temel hedefimizdir.

Tüm öğrencilerimizin hayal ettikleri yerlerde olması ümidiyle…

Prof. Dr. Aytekin İŞMAN
Dekan